مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری کرمان:

مصالح‌فروشی‌های کرمان ساماندهی می‌شوند

گروه جامعه – مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری کرمان گفت: «در چهار نقطه از شهر کرمان به صورت پراکنده و میدانی انواع مصالح ساختمانی به فروش می‌رسد که به زودی این مراکز جمع‌آوری ودر یک نقطه متمرکز می‌شوند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از کرمان آن‌لاین، محمد بابایی اظهار کرد: «در چهار نقطه از شهر از جمله در شهرک الله‌آباد، شهرک صنعتی و جاده سیدی، انواع مصالح ساختمانی فروخته می‌شود که برای ساماندهی این وضعیت، از موسسه کامیونداران به عنوان بخش خصوصی درخواست کردیم که در این ساماندهی ما را همراهی کند».
وی افزود: «قصد داریم قطعه زمینی را جهت ساماندهی در اختیار موسسه کامیونداران قرار دهیم تا خودروهای حامل مصالح ساختمانی و فروشندگان در این مکان مستقر شوند».
بابایی هدف از این اقدام را خدمت به همشهریان کرمانی بیان کرد و ادامه داد: «قبل از این، پراکندگی محل فروش مصالح ساختمانی مشتری را مجبور می‌کرد تا برای خرید مصالح مورد نیاز خود به نقاط مختلف برود و علاوه بر آن در مورد قیمت و مقدار تناژ نیز دچار سردرگمی باشد».
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی اظهار کرد: «اما با این اقدام، مردم درصورتی که مصالح ساختمانی بخواهند می‌توانند وارد سامانه‌ی مشاغل شهری شوند و مصالح مورد نیاز خود را طبق قیمت مشخص از این طریق درخواست دهند».
وی افزود: «پراکندگی مصالح ساختمانی نه تنها به منظر شهری آسیب می‌زند بلکه این عدم ساماندهی موجب اختلاف بین کامیونداران و عدم ارایه‌ی قیمت مشخص می‌شود».
بابایی بیان کرد: «در طرح ساماندهی استقرار فروشندگان مصالح ساختمانی، موسسه کامیونداران در یک زمین مناسب مستقر می‌شود و طبق درخواست خریدار، ماشین حمل مصالح ساختمانی براساس قیمت پرداختی و با هماهنگی خریدار، مصالح ساختمانی مورد نظر را در محل مشخص تخلیه می‌کند».
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی در مورد مزیت این طرح گفت: «خریدار مصالح ساختمانی به جای مراجعه به محل، می‌تواند از طریق سایت که مطابق نرخ تنظیم بازار، قیمت‌گذاری شده، سفارش خود را اعلام کرده و مصالح مد نظر خود را در محل مشخص دریافت کند که این امر علاوه بر این که به نظم‌دهی کمک زیادی می‌کند به دلیل دخالت شهرداری و موسسه کامیونداران ، امکان خرید قابل اعتمادتری را برای مشتری فراهم می‌کند».
وی با تاکید بر این‌که با هماهنگی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مجوز لازم برای تردد کامیون‌ها نیز صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: «خرید غیر مستقیم مصالح ساختمانی، از طریق سایتی که به زودی توسط سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری طراحی می‌شود به اجرا درمی‌آید».
بابایی تاکید کرد: «هدف ما رضایت و مشارکت مردم و داشتن شهری خوش منظر و تمیز است و ما از موسسه کامیونداران به عنوان همکار در این طرح حمایت می‌کنیم و در کنار آنان هستیم». /پ