استاندار کرمان:

تامین آب به همۀ قوا مربوط است

گروه جامعه – استاندار کرمان گفت: «با توجه به ضرورت شفافیت در عملکردها، حضور رسانه‌ها در تمامی جلسات آزاد است زیرا زمینه‌ای برای رشد همه‌ی مسئولان به شمار می‌رود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی در نشست مشترک با رئیس کل و معاونان دادگستری استان کرمان با تاکید بر این‌که معتقدیم هیچ‌کدام از قوا به تنهایی نمی‌تواند موفق بوده و وظایف خود را به خوبی انجام دهد، اظهار کرد: «اصل مسئولیت مشترک و اصل ضرورت همکاری در بین قوا جایگاه ویژه‌ای دارد».
وی ادامه داد: «تعامل بین سه قوه از ضروریات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید راهکارهای همکاری بین سه قوه را دنبال کنیم».
فدایی با اشاره به این‌که مسائل نظام بین همه مشترک است و به یک گروه و قوه‌ی خاص مربوط نمی‌شود، گفت: «همه‌ی ما در برابر خداوند، مردم و نظام مسئول هستیم و اگر موضوعی به نام اشتغال وجود دارد، درست است که دولت باید برای آن اقدام کند اما همه‌ی مدیران باید در این حوزه تلاش کنند چراکه مهم این است که در صورت امکان، یک شغل حتی یک روز زودتر ایجاد شود».
وی به مشکل تامین آب نیز اشاره و بیان کرد: «این مساله به تنهایی مربوط به قوه اجرایی نیست و به همه‌ی قوا مربوط می‌شود».
استاندار کرمان با تاکید بر این‌که شفافیت یک اصل اساسی در رابطه با اصل ضرورت همکاری است، افزود: «از این رو هیچ موضوع محرمانه و پنهانی در موضوعات اجرایی نداریم و حتی عامه‌ی مردم باید در جریان امور باشند زیرا نفع شخصی در بین نیست و نفع نظام مطرح است و همه چیز باید روشن باشد مگر اطلاعات خاصی که به امنیت کشور بستگی دارد که این مباحث جایگاه خاص خود را دارد ».
وی یادآور شد: «با توجه به ضرورت شفافیت در عملکردها، حضور رسانه‌ها در تمامی جلسات آزاد است زیرا زمینه‌ای برای رشد همه‌ی مسئولان به شمار می‌رود».
فدایی بر موضوع فراجناحی عمل کردن نیز تاکید کرد و گفت: «در کشور دیدگاه‌های سیاسی مختلفی وجود دارد که معتقدیم این دیدگاه‌ها، روش هستند و اصول نیستند».
وی اظهار کرد: «اختلافات تنها در روش‌ها است زیرا افراد می‌توانند دیدگاه‌های سیاسی خود را داشته باشند و هیچ ضرورتی ندارد در کارهای اجرایی، مسائل سیاسی را وارد کنند». /پ