استاندار کرمان:

بی‌انضباطی دستگاه‌ها روال پنجره واحد را کند کرده است

گروه اقتصاد – استاندار کرمان گفت: «روال فعالیت پنجره واحد با گذشت زمان به‌دلیل تعدد طرح‌ها و بی‌انضباطی برخی از دستگاه‌ها در پاسخ استعلامات در زمان مقرر و همچنین لزوم انجام بازدیدهای میدانی برای برخی از طرح‌ها با کندی مواجه شده است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان؛ محمدجواد فدایی در یازدهمین جلسه پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان کرمان با اشاره به هدف تشکیل پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان اظهار کرد: «به‌دلیل بی‌انضباطی برخی از دستگاه‌های اجرایی، فرایند صدور مجوز طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان با کندی پیش می‌رود و برای بهبود فضای کسب و کار و ترغیب سرمایه‌گذاری باید فرآیند صدور مجوزها بیش از یک تا دو هفته طول نکشد».
وی افزود: «پنجره واحد سرمایه‌گذاری از اواخر سال ۹۶ با هدف تسهیل در فرآیند صدور مجوزها و استعلامات برای سرمایه‌گذاران تشکیل شد و در ابتدای کار نیز روال به خوبی طی می‌شد و استعلامات ظرف یک یا دو هفته آماده می‌شدند».
فدایی بیان کرد: «روال فعالیت پنجره واحد با گذشت زمان به‌دلیل تعدد طرح‌ها و بی‌انضباطی برخی از دستگاه‌ها در پاسخ استعلامات در زمان مقرر و همچنین لزوم انجام بازدیدهای میدانی برای برخی از طرح‌ها با کندی مواجه شده است».
وی ادامه داد: «از زمان تشکیل پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان تاکنون ۱۱۱ طرح مورد بررسی قرار گرفته است و تلاش می‌کنیم با تسریع در فرآیند صدور مجوزها، زمینه برای بهبود فضای کسب و کار در استان فراهم شود».
بر اساس این گزارش، در این جلسه پاسخ استعلامات مربوط به طرح میخ‌سازی در شهربابک، طرح تولید مات مس شرکت سیمین پالایش کرمان (رفسنجان)، طرح دامداری ۱۵۰۰ رأسی شرکت تعاونی روستایی حسین‌آباد (انار)، ارائه گزارش محیط زیست و منابع طبیعی درباره‌ی گیاه جاتروفا و همچنین ارائه‌ی لیست نهایی محدوده‌های معدنی مورد توافق مشترک سه اداره کل منابع طبیعی، محیط زیست و میراث فرهنگی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. /پ

عکس: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان