استاندار کرمان:

برای تامین آب همۀ شهرهای استان برنامه داریم

گروه اقتصاد ـ استاندار کرمان گفت: «در حال حاضر برای تمامی شهرها برنامه‌ی تامین آب داریم که در دست اجرا است».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا کرمان، محمدجواد فدایی، روز شنبه ۲۶ مردادماه، در شورای اداری استان کرمان اظهار کرد: «به‌منظور پایش عملی و حضوری تکریم ارباب رجوع در دستگاه‌های اجرایی، طرح تحقیقاتی سنجش روند انجام کار مردم در ادارات دولتی در این استان به‌زودی انجام خواهد شد».

وی افزود: «در راستای سنجش روند انجام کار مردم در ادارات دولتی، چند دستگاه به صورت نمونه انتخاب می‌شوند و در بازه‌ی زمانی شش ماه، از مراجعان به دستگاه سوالاتی درباره‌ی روند انجام کار آنها پرسیده می‌شود و در نهایت نتایج این مطالعات تحلیل و ارائه خواهد شد».

وی بر فعالیت مضاعف مدیران تاکید کرد و ادامه داد: «در زمینه‌ی کارشناسی احساس ضعف می‌کنیم و حوزه‌ی کارشناسی ادارات باید تقویت شود تا خدمت به شکل بهتری به مردم ارائه شود».

استاندار کرمان، سرعت عمل در رسیدگی به امور مردم و استفاده حداکثری از ظرفیت ‌ای قانونی را مورد اشاره قرار داد و گفت: «مدیران باید به تعهداتی که در جلسات بر عهده می گیرند، پایبند باشند تا این تعهدات در زمان مقرر اجرایی شوند». وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: «در سال گذشته در حوزه‌ی اشتغال کارهای خوبی انجام شده و ۴۱ هزار و ۷۰۹ شغل ایجاد شده که در این راستا ۱۲۴ درصد از هدف‌گذاری سال تحقق پیدا کرده است».

وی گفت: «در سال گذشته همچنین ۱۱ هزار و ۲۹۱ فقره تسهیلات با نرخ چهار درصد در قالب مشاغل خرد، خانگی و خود اشتغالی با مبلغ ۱۵۶ میلیارد تومان پرداخت شده و برای بیش از ۱۱ هزار نفر شغل در این بخش ایجاد شده است».

فدایی اضافه کرد: «برای افزایش تولید واحدهای نیمه‌فعال و تکمیل واحدهای اقتصادی نیمه تمام به ۶۰ طرح مبلغ ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات فراگیر برای ایجاد یک هزار و ۱۲۷ شغل جدید و ۹۶۱ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و مستقیم بانکی به ۳۰۷ طرح پرداخت شده که استان کرمان در این بخش رتبه پنجم کشوری را به خود اختصاص داده است».

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته مجوز ۱۵۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای طرح‌های استان صادر شده است، ادامه داد: «از محل صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی برای یک‌هزار و ۷۹ طرح مبلغ ۹۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده  که برای یک‌هزار و ۲۸۳ نفر شغل مستقیم ایجاد شده است و در این بخش، استان رتبه اول کشور را دارد».

استاندار کرمان گفت: «در حوزه‌ی اشتغال خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در سال گذشته شش هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد شده که ۷۰۰ مورد افتتاح نیروگاه های خورشیدی ۵ کیلووات بوده است و امسال یک هزار واحد دیگر تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید».

فدایی با بیان این‌که در بخش تامین آب شهرها فعالیت بسیار خوبی انجام شده است، ادامه داد: «در حال حاضر برای تمامی شهرها برنامه تامین آب داریم که در دست اجرا است». وی افزود: «امسال با پیگیری‌های انجام شده افزایش خوبی در اعتبارات تامین آب شهرها داشته‌ایم و به‌عنوان نمونه برای یکی از پروژه‌های انتقال آب استان ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان موافقت‌نامه پیش‌بینی شده و طرح اضطراری تامین آب استان کرمان در چهار ماهه‌ی ابتدای سال جاری آغاز شده و به بهره‌برداری رسیده است».

وی گفت: «اجرای فاضلاب شهر زرند و تکمیل فاضلاب شهر کرمان توسط شرکت میدکو در دست انجام است تا از پساب آن برای تامین آب صنایع فولاد استان استفاده شود». استاندار کرمان بیان کرد: «در حال حاضر ۱۷ پروژه با ۱۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری آماده افتتاح است که امیدواریم در هفته‌ی دولت به بهره‌برداری برسند». /الف