از نسخۀ آزمایشی سایت جشنواره موسیقی نواحی رونمایی شد

استاندار: برای برگزاری باشکوه جشنواره موسیقی نواحی آماده‌ایم

گروه فرهنگ‌وهنر ـ سومین جلسه‌ی سیاست‌گذاری دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران با حضور استاندار کرمان و معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران برگزار شد.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، در این نشست که عصر یکشنبه، ۲۷ مردادماه برگزار شد از نسخه آزمایشی سایت اطلاع‌رسانی جشنواره موسیقی نواحی ایران رونمایی شد.

در این جلسه اعلام شد اطلاع‌رسانی درباره جشنواره دوازدهم به طور رسمی از ابتدای شهریورماه امسال آغاز خواهد شد.

برپایه‌ی این خبر، امسال هم به سیاق سال‌های گذشته قرار است کرمان میزبان جشنواره موسیقی نواحی باشد و از همین رو ستاد برگزاری جشنواره در تهران و کرمان مشغول برنامه‌ریزی برای این رویداد است. پس از برگزاری دوره یازدهم جشنواره موسیقی نواحی در کرمان، برخی کارشناسان و مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره کیفیت برگزاری جشنواره انتقادهایی مطرح کرده بودند. حتی زمزمه‌های انتقال جشنواره از کرمان به شیراز هم مطرح شده بود اما پس از رایزنی دکتر محمد‌جواد فدایی استاندار کرمان با دکتر سید محمد مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت ارشاد میزبانی کرمان در دوره دوازدهم تثبیت شد. از آن روز تاکنون اجرای جشنواره در کرمان پی گرفته شده و دیگر مسئولان استان هم پای کار آمده‌اند تا این جشنواره قوی‌تر از سال گذشته برگزار شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در جلسه‌ی شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی نواحی ایران، معاون هنری وزیر ارشاد با تشکر از اهتمام استاندار کرمان برای برگزاری جشنواره پیگیری امور جشنواره در سطح ارشد مدیریت استان کرمان را امیدبخش و قابل ستایش توصیف کرد. او در عین حال بر لزوم نظم یافتن بهتر امور جشنواره، تسریع در روشن شدن ساز و کارهای مالی و… تاکید کرد. فدایی، استاندار کرمان هم در این جلسه با مرور صورت‌جلسه قبلی شورای سیاست‌گذاری، گفت: «صورتجلسات به اندازه کافی شفاف است و ما به تمامی تعهدا‌ت‌مان در جلسات قبلی پایبند هستیم. با توجه به همیاری و همکاری همه‌ی مسئولان استان مانعی بر سر راه برگزاری باشکوه جشنواره موسیقی نواحی انشاالله وجود نخواهد داشت».

او درباره‌ی میزان مشارکت مالی استان در برگزاری جشنواره هم گفت: «با توجه به این‌که سهم مشارکت مالی ما نسبت به دوره قبل حدود چهار  برابر شده لازم است در این باره تجدیدنظر و تامل صورت گیرد. با این حال استان در تامین مالی بودجه جشنواره مشکلی ندارد و می‌توان برای تسریع امور جاری مبلغی را به صورت علی‌الحساب در اختیار ستاد جشنواره قرار داد».

همچنین در این جلسه مقرر شد ظرف روزهای آینده شرح وظایف کمیته‌های اجرایی جشنواره مشخص و به آنها ابلاغ شود تا فرآیند کار جشنواره تسریع شود.

در این جلسه برخی دیگر از مدیران استان همچون محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مهران عالم‌زاده، شهردار کرمان، فریدون فعالی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان، سورج یاسایی مدیرعامل انجمن موسیقی کرمان هم حاضر بودند و در سخنان‌شان بر همکاری با ستاد جشنواره تاکید کردند.

در پایان این جلسه استاندار کرمان و معاون امور هنری وزیر ارشاد احکام برخی از مدیران اجرایی جشنواره موسیقی نواحی ایران را به آنها اعطا کردند.

استاندار کرمان پس از این جلسه از مجموعه‌ی تالار وحدت بازدید کرد. فدایی در این بازدید با بهروز غریب‌پور کارگردان نام آشنای تئاتر ایران نیز دیدار کرد.

بر اساس توافق بنیاد رودکی و مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بهروز غریب‌پور قرار است اپرای عروسکی خواجوی کرمانی را خلق کند. او پیش از این با آثاری چون اپرای عروسکی حافظ و اپرای عروسکی مولانا خوش درخشیده است. / الف

عکس: روابط عمومی استانداری کرمان