استاندار کرمان در آیین افتتاح کارخانه‌ی شمش روی ابارق بیان کرد؛

معطل کردن سرمایه‌گذار، بی‌توجهی به بیانات رهبری است

گروه اقتصاد – استاندار کرمان گفت: «بانک مرکزی اعلام کرده است که ۵۰ درصد سود تسهیلات بانکی وام‌های مربوط به شرق استان را می‌بخشد و سازمان برنامه و بودجه نیز آن را تضمین کرده است اما متاسفانه در کرمان هنوز بانک‌ها به آن عمل نمی‌کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم، محمدجواد فدایی صبح امروز دوم شهریور ماه، در آیین افتتاح کارخانه‌ی شمش روی ابارق با بیان این‌که در نخستین ‌روز ‌هفته‌ دولت شاهد افتتاح این پروژه هستیم، اظهار کرد: «امیدواریم‌ در این منطقه و در استان شاهد افتتاح پروژه‌های بیشتری باشیم».
وی با بیان این‌که مشکل اصلی که بسیاری از کشور‌ها از جمله ایران با آن روبه‌رو هستند مشکل بیکاری است، افزود: «اشتغال جزو اهداف دولت است و بیکاری علت‌العلل بسیاری از مشکلات است».
استاندار کرمان با اشاره به این‌که باید آدم‌های مشتاق و پویا در استان افزایش یابد تا چنین پروژه‌هایی را در استان رشد و توسعه‌ دهند گفت: «مسئولان دولتی باید کار را آسان کنند و مشکل‌گشا باشند».
وی با بیان این‌که تمامی کارهای مربوط به صدور مجوز باید در یک نقطه انجام شود و سرمایه‌گذار برای دریافت مجوزها نباید به ادارات متعدد مراجعه ‌کند افزود: «پنجره واحد در کرمان برای همین امر شکل گرفته است و گمان من این است که در جاهایی که همکاری نمی‌شود ریشه‌هایی از فساد وجود دارد».
فدایی با اشاره به این‌که در سالی هستیم که مقام معظم‌ رهبری آن را سال رونق تولید نامگذاری کرده‌اند گفت: «در این سال اگر کارها با تاخیر‌ بسیار زیاد ‌‌انجام شود و سرمایه‌گذار را معطل کنیم به نوعی بی‌توجهی به بیانات مقام معظم رهبری کرده‌ایم».
وی با بیان این‌که بانک مرکزی اعلام کرده است که ۵۰ درصد سود تسهیلات بانکی وام‌های مربوط به شرق استان را می‌بخشد و سازمان برنامه و بودجه نیز آن را تضمین کرده است گفت: «متاسفانه در کرمان هنوز بانک‌ها به آن عمل نمی‌کنند». /پ