مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان:

طرح ملی مسکن در کرمان اجرا می‌شود

گروه جامعه – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان گفت: «افراد فاقد مسکن و سرپرست خانوارهایی که تاکنون از امکانات دولتی برای تهیه‌ی مسکن استفاده نکرده باشند، می‌توانند در طرح ملی مسکن ثبت‌نام کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد در خصوص آغاز طرح ملی مسکن، اظهار کرد: «این طرح برای تولید مسکن در کشور است که ۱۰۰ هزار واحد آن را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متعهد شده است».
وی از پایلوت بودن استان کرمان در این طرح خبر داد و بیان کرد: «سامانه‌ای برای این امر طراحی و به‌زودی معرفی خواهد شد تا متقاضیان بتوانند از طریق آن ثبت‌نام کنند و پس از شناسایی افراد فاقد مسکن، دولت برنامه‌ریزی دقیقی در این خصوص اتخاذ خواهد کرد».
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان این‌که سهم استان کرمان از این ۱۰۰ هزار واحد دقیقا مشخص نشده، افزود: «افراد فاقد مسکن و سرپرست خانوارهایی که تاکنون از امکانات دولتی برای تهیه‌ی مسکن استفاده نکرده باشند، می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند».
وی با بیان این‌که این طرح در راستای تولید مسکن است و فقط مسکن واگذار می‌شود و نه زمین، اظهار کرد: «جزییات این طرح در آینده نزدیک اعلام خواهد شد».
سلطانی‌نژاد با اشاره به سفر دکتر نوبخت به جنوب استان کرمان و تصویب احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در مناطق محروم جنوب استان کرمان، گفت: «این مصوبه سال گذشته عملیاتی شده و مناطق روستایی جنوب و شرق استان در اولویت کار قرار گرفتند که در همین راستا احداث برخی از این واحدها نیز در مراحل پایانی کار قرار دارد».
وی به طرح مسکن روستایی اجرایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز اشاره و بیان کرد: «طرح مسکن واحدهای روستایی هر ساله با تصویب ساخت چند هزار واحد در سطح کشور اجرایی می‌شود که امسال با ۱۵ هزار واحد در استان کرمان این طرح را آغاز کرده‌ایم».
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان ادامه داد: «این طرح در مناطق روستایی و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر به‌صورت جدی در حال انجام است ضمن آن‌که باید عنوان کرد طرح مسکن روستایی جدا از دستاوردهای سفر دکتر نوبخت به جنوب استان کرمان است».
وی تعدیل قیمت مسکن در سطح کشور را یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: «در بحث مقاوم‌سازی نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برنامه‌های جدی و مهمی را دنبال می‌کند که خوشبختانه در استان کرمان متوسط مقاوم‌سازی از همه‌ی استان‌های کشور بالاتر است».
سلطانی‌نژاد با اشاره به سیلاب‌های ابتدای سال و معین بودن استان کرمان در حمیدیه خوزستان و اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در این شهرستان افزود: «در شهرستان حمیدیه نیز تاکنون دو هزار واحد مسکونی را تکمیل کرده‌ایم و ساخت بقیه‌ی واحدها نیز در حال انجام است». /پ