کتاب‌ها شنیدنی شدند؛

تولید ۵۸۹ عنوان کتاب گویا برای نابینایان در کرمان

گروه جامعه – مسئول استودیو ضبط صدای بهزیستی استان کرمان گفت: «آرشیو کتابخانه صوتی در حال حاضر دو هزار و ۳۶۳ عنوان فایل صوتی دارد که از این تعداد ۵۸۹ عنوان از تولیدات استودیو بهزیستی استان کرمان بوده و بقیه‌ی عنوان‌ها با همکاری سایر مراکز تهیه شده است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان کرمان مصطفی ایراندوست اظهار کرد: «به همت معاونت توانبخشی بهزیستی استان کرمان و همکاری هنرمندان و گویندگان پیشکسوت، روشندلان کرمانی امکان بهره‌مندی از کتابخانه صوتی و همچنین تبدیل کتب علمی، درسی و دانشگاهی به فایل صوتی را دارند».
وی افزود: «از سال ۱۳۶۴، کتابخانه‌ای دارای عناوین متنوع و مورد نیاز روشندلان در کرمان راه‌اندازی شد و توسعه پیدا کرد».
ایراندوست با اشاره به ورود تکنولوژی در جامعه بیان کرد: «بر اساس تقاضای روزافزون نابینایان و کم‌بینایان استان از سال ۱۳۷۵ تهیه‌ی فایل صوتی کتاب‌های مورد نیاز این گروه آغاز شد و در سال‌های اخیر با توسعه‌ی امکانات و ابزار، زمینه برای تهیه‌ی کتاب‌های صوتی مورد نیاز روشندلان در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در فضایی استاندارد فراهم شده است».
وی ادامه داد: «آرشیو کتابخانه صوتی در حال حاضر دو هزار و ۳۶۳ عنوان فایل صوتی دارد که از این تعداد ۵۸۹ عنوان از تولیدات استودیو بهزیستی استان کرمان بوده و بقیه‌ی عنوان‌ها با همکاری سایر مراکز تهیه شده است».
مسئول استودیو ضبط صدای بهزیستی استان کرمان با اشاره به وجود کتابخانه‌ی بریل در استان کرمان گفت: «در این کتابخانه بالغ بر ۳۴۲ عنوان کتاب در زمینه‌های مختلف مورد استفاده‌ی افراد نابینا و کم‌بینا قرار گرفته است».
وی با بیان این‌که با درخواست افراد نابینا، فایل صوتی کتاب مورد نیاز تهیه و در اختیار آنان قرا می‌گیرد افزود: «کتاب‌های مورد تقاضایی که در آرشیو موجود نیست برای تولید در نوبت تبدیل قرار می‌گیرد». /پ