30 و 31 مردادماه در کرمان؛

کارگاه آموزشی فیلم مستند با حضور مهرداد اسکویی برگزار می‌شود

گروه فرهنگ و هنر ـ کرمان در روزهای آینده، به منظور برگزاری کارگاه آموزشی «ایده، روایت و الهام در فیلم مستند»، میزبان مهرداد اسکویی، فیلم‌ساز برجسته کشور خواهد بود.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری کرمان، این کارگاه دو روزه، ۳۰ و ۳۱ مردادماه در ساختمان ایتک واقع در بلوار حمزه شهر کرمان برپا خواهد شد.
این کارگاه به همت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کرمان و با همکاری نگارخانه هومهر و مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمان برگزار می‌شود.
مهرداد اسکویی متولد ۱۳۴۸ در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر و در زمینه فیلمبرداری، کارگردانی، تحقیق و عکاسی فعالیت‌های مختلفی داشته است. او در سال ۲۰۱۰ موفق به کسب عنوان چهره فرهنگی سال جهان از سوی نهاد فرهنگی «پرنس کلاوس» هلند شد، و در سال ۲۰۱۶ عنوان بهترین فیلمساز مستند سال ۲۰۱۶ جهان از جشنواره (تروفالس) آمریکا را از آن خود کرد. در سال ۱۳۸۹ انجمن مستندسازان سینمای ایران جایزه بزرگداشت خود را در جشن خانه سینما، به پاس یک عمر فعالیت مستندسازی به مهرداد اسکویی اهدا کرد. وی تاکنون ۱۵ فیلم کارگردانی کرده و با بیش از ۴۳۰ حضور ملی و بین‌المللی و کسب بیش از ۱۰۰ جایزه معتبر یکی از شخصیت‌های برجسته مستندسازی ایران محسوب می‌شود.
علاقمندان می‌توانند جهت نام‌نویسی درکارگاه آموزشی مهرداد اسکویی و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌ ۰۹۱۳۲۴۲۵۸۸۰تماس بگیرند.