اختصاص 500 دستگاه اتوبوس به زائران اربعین در کرمان

در صورت افزایش زائران، سرویس‌های داخلی تعطیل می‌شود

گروه جامعه – مدیر كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان با اشاره به استقبال مردم کرمان برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین، گفت: «با توجه به روند رو به افزایش تعداد زائران اربعین استان کرمان، پیش‌بینی می‌شود که ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران استان کرمان نیاز داشته باشیم».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان، سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی در نشست ستاد اربعین استان اظهار کرد: «در مصوبه‌ای که ستاد مرکزی اربعین در تاریخ سوم مهرماه سال جاری ارسال کرده باید حداقل ۷۵ درصد ظرفیت ناوگان حمل و نقل به اربعین اختصاص داده شود».
وی افزود: «از ۲۳ محرم تا ششم صفر سال گذشته، ۹۰۶ مسافر به مرز شلمچه داشته‌ایم اما در مدت مشابه سال جاری این رقم به هفت هزار و ۳۰۰ نفر رسیده یعنی تاکنون هشت برابر افزایش یافته است».
مدیر كل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان كرمان بیان كرد: «در مرز مهران سال گذشته در همین بازه‌ی زمانی ۷۷۴ مسافر از کرمان به مرز مهران داشته‌ایم که این رقم در سال جاری به چهار هزار و ۴۰۰ نفر رسیده و شش برابر افزایش داشته‌ایم».
وی با اشاره به این‌که ۵۰۰ اتوبوس برای جابه‌جایی زائران استان کرمان اختصاص داده شده است، گفت: «با توجه به روند رو به افزایش تعداد زائران اربعین استان کرمان، پیش‌بینی می‌شود که ۷۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران استان کرمان نیاز داشته باشیم».
حاج‌سیدعلیخانی یادآور شد: «سال گذشته بدون این‌که مشکلی برای سرویس‌های عادی ایجاد شود بحث اربعین را پوشش دادیم و از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، تعداد ۳۵۰ دستگاه را به حمل‌ونقل اربعین اختصاص دادیم اما امسال مجبوریم، ۵۰۰ دستگاه را به اربعین اختصاص دهیم و در صورت روند افزایش زائرین باید خیلی از سرویس‌های داخلی را تعطیل کنیم».
وی با اشاره به این‌كه طرح اربعین از ۱۰ مهر ماه شروع شده و تا ۲۹ مهر ماه که بازگشت مسافران از مراسم پیاده‌روی اربعین است به پایان می‌رسد، افزود: «تاکنون حدود ۱۱ هزار مسافر از طریق حمل‌و‌نقل اتوبوسی به مرز انتقال داده شده است». /پ