در جلسۀ شورای اداری صورت گرفت

انتقاد تند استاندار کرمان از برخی فعالیت‌های رسانه‌ای در استان

گروه جامعه – استاندار کرمان ضمن انتقاد از برخی فعالیت‌های رسانه‌ای در فضای مجازی، گفت: «متاسفانه برخی کانال‌های مجازی کارهایی را می‌کنند که دقیقا کارهایی است که افراد مخالف نظام، منافقین و کمونیست‌ها در ابتدای انقلاب می‌خواستند انجام دهند و این کارها در ظاهر معتقد به نظام انجام می‌شود و در این رابطه باید تاکید کرد که اصول حاکم بر اطلاع‌رسانی و گزارش‌گیری باید رعایت شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی در شورای اداری استان کرمان با اشاره به این‌که یکی از مباحث مورد پیگیری در شورای اداری، موضوع ارتقای سیستم اداری است، اظهار کرد: «از ابتدای شروع مسئولیت خود در استانداری کرمان اعلام کردم که کارایی سیستم اداری از موضوعاتی است که تا ارتقا نیابد نمی‌توانیم توسعه را محقق کرده و رضایت مردم را جلب کنیم».
وی افزود: «سیستم اداری مطلوب باید سرعت عمل داشته باشد، پاسخگویی یکسان به مراجعان انجام دهد و از نظر کارشناسی به بهترین شکل ممکن استفاده کند».
فدایی به موضوع اطلاع‌رسانی و ارتباط دو سویه نیز اشاره و بیان کرد: «ملاک اصلی مطرح شده از سوی خداوند در قرآن کریم برای بیان یک خبر یا موضوع، علم قاطع است و این به معنای آن است که انسان باید گفتار و کردارش از روی علم و یقین باشد».
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: «بسیاری از مشکلات و درگیری‌ها ناشی از نظرهای بدون علم و تحقیق، قضاوت‌های عجولانه، حرف‌های بی‌مدرک و سند، موضع‌گیری‌های نسنجیده، نقل شنیده‌های بی‌اساس و شایعات، ستایش و یا انتقاد بدون علم و تصمیم بدون برهان است».
وی اضافه کرد: «در حوزه‌ی شنیدن اخبار و دریافت گزارشات نیز خداوند اصلی را مورد تاکید قرار داده است و در این رابطه افراد باید خبر و گزارش را از افراد متعهد دریافت کنند زیرا اگر به این موضوع توجه نشود، یک گزارش غیرمستند را دریافت کرده و بر اساس آن تصمیم می‌گیریم و بر اساس این نادانی، به گروهی آسیب می‌زنیم».
استاندار کرمان ادامه داد: «در حال حاضر مرسوم شده که تعدادی از سایت‌ها و کانال‌ها در فضای مجازی مطالبی را نشر می‌دهند و سایر سایت‌ها و کانال‌ها نیز بدون اطلاع از موضوع، دقیقا همان موارد را منعکس می‌کنند».
وی گفت: «متاسفانه برخی کانال‌های مجازی کارهایی را می‌کنند که دقیقا کارهایی است که افراد مخالف نظام، منافقین و کمونیست‌ها در ابتدای انقلاب می‌خواستند انجام دهند و این کارها در ظاهر معتقد به نظام انجام می‌شود و در این رابطه باید تاکید کرد که اصول حاکم بر اطلاع‌رسانی و گزارش‌گیری باید رعایت شود».
فدایی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «موضوع سرقت موضوع مهمی است و از نظر ما سرقت به عنف مصداق عینی ناامنی است که باید روی این موضوع کار ویژه‌ای صورت گیرد که در این راستا اقدامات خوبی از جمله توسعه‌ی دوربین‌های پایش تصویری انجام شده است».
وی با اشاره به این‌که در سال گذشته ۲۷ دوربین در سطح شهر کرمان وجود داشت، گفت: «تعداد این دوربین‌ها تا پایان آبان ماه سال جاری به ۲۷۰ مورد افزایش می‌یابد و در فاز دوم نیز تلاش می‌شود تمامی سطح شهر کرمان به دوربین‌های پایش تصویری مجهز شوند».
استاندار کرمان اظهار کرد: «تلاش می‌شود که تمامی خودروها در سطح شهر کرمان به سیستم‌های ردیاب مجهز شوند تا در صورت سرقت در اسرع ردیابی شوند و در این رابطه تاکید می‌شود که در نخستین گام، خودروی دستگاه‌های اجرایی و مدیران به سیستم‌های ردیاب مجهز شوند».
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که در حوزه‌ی گردشگری می‌توان با سرمایه‌گذاری کم، افراد زیادی را مشغول به کار کرد، ادامه داد: «ایجاد اشتغال در این حوزه در مدت زمان کمی انجام می‌شود».
فدائی گفت: «به دنبال آن هستیم که مکان‌های گردشگری را به شکلی ساماندهی کنیم تا حضور گردشگران داخلی و خارجی در استان کرمان برای آن‌ها به‌صرفه باشد».
وی افزود: «به منظور توسعه‌ی گردشگری خارجی در استان کرمان، راه‌اندازی پرواز استانبول – کرمان نیز مصوب شده و باید از سوی مدیران مربوطه پیگیری‌های لازم در این زمینه انجام شود». /پ