امام جمعه کرمان:

سازش با شهامت ملی ما هم‌خوانی ندارد

امام جمعه کرمان با بیان این‌که سازش اگر چه هزینه‌ی بالایی دارد اما با شهامت ملی ما هم‌خوانی ندارد، گفت: «آمریکا با وقاحت از برجام خارج شد و آن را اعلام کرد، بر خلاف اروپا که خارج شده و اعلام نمی‌کند، اروپا به تعهدات خود عمل نمی‌کند و تنها کشور ما را معطل تصمیم‌های خود قرار داده‌اند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از فارس کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه، با اشاره به هفته وحدت اظهار کرد: «امروز وحدت از ضروری‌ترین نیازهای جامعه‌ی مسلمین است».
وی ادامه داد: «صداهایی شنیده می‌شود که وحدت میان مسلمانان را دچار خدشه می‌کند، این موضوع، مربوط به انسان‌هایی است که دنیای امروز و دشمنان اسلام را نمی‌شناسند».
علیدادی‌سلیمانی با بیان این‌که وحدت یکی از مبانی اصلی دین است، گفت: «هیچ‌کس در هر لباسی و در هر رده‌ای نباید گروه‌های مسلمین را در مقابل هم قرار دهد».
وی با اشاره به ای‌نکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مذاکره با آمریکا را به شدت رد می‌کنند، بیان کرد: «این موضوع برای جلوگیری از فساد و نفوذ استکبار است که نیاز به بحث جدی در مراکز علمی دارد».
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان شیطنت، استعمار، چپاول و بدعهدی را خوی استعمار و استکبار خواند و افزود: «آن‌ها با هرکس مذاکره و ظاهرا معاهده امضا کرده‌اند، نتیجه‌ی آن، خیانت، خباثت، تهدید، استعمار و استثمار بوده است».
وی گفت: «دوران قبل از انقلاب آمریکا اموال ما را می‌بردند و غرور ملی و غیرت دینی را لگد مال می‌کردند».
علیدادی‌سلیمانی اضافه کرد: «بعد از انقلاب نیز از همان ابتدا تهدید کردند و جنگ هشت‌ساله را علیه ما راه انداختند».
امام جمعه کرمان بیان کرد: «زمانی که ایران شعار تنش‌زدایی سر داد، آمریکا تحریم‌ها را وسیع‌تر کرد و حتی تا جایی پیش رفت که رئیس‌جمهور ما را تحریم کرد».
نماینده ولی فقیه در استان کرمان از برجام و خروج آمریکا و اروپا از آن سخن به میان آورد و گفت: «آمریکا با وقاحت از آن خارج شد و آن را اعلام کرد، بر خلاف اروپا که خارج شده و اعلام نمی‌کند، اروپا به تعهدات خود عمل نمی‌کند، تنها کشور ما را معطل تصمیم‌های خود قرار داده‌اند».
وی با تاکید بر این‌که گام چهارم را با هدف کاهش تعهدات خود در برجام با قدرت برداشته‌ایم، گفت: «سازش اگر چه هزینه‌ی بالایی دارد اما با شهامت ملی ما هم‌خوانی ندارد». /پ