مدیرکل هواشناسی استان کرمان مطرح کرد

میزان بارش‌ها در آبان‌ماه بیشتر از حد نرمال است

گروه جامعه – مدیرکل هواشناسی استان کرمان گفت: «پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها در آبان ماه جاری بیش از نرمال باشد ضمن آن‌که در آذرماه بارش‌های کشور نرمال و قدری کمتر از حد نرمال خواهد بود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا کرمان، تورج جدیدی در جلسه‌ی شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: «سامانه‌ی بارشی که چند روز قبل پیش‌بینی شده بود، بارش نسبتا خوبی در استان داشته است و پیش‌بینی می‌شود بارش‌ها در آبان‌ماه جاری بیش از نرمال باشد، در آذرماه بارش‌های کشور نرمال و قدری کمتر خواهد بود».
وی افزود: «همچنین پیش‌بینی این است در دی‌ماه بارندگی کمتر از نرمال و در بهمن در محدوده‌ی نرمال داشته باشیم و در بخش‌های جنوبی استان و همچنین کرمان بارندگی کمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود».
مدیرکل هواشناسی استان کرمان بیان کرد: «میانگین دمای کشور در آبان‌ماه جاری یک تا دو درجه بیش از نرمال بوده که در بازه‌ی زمانی آذر و اوایل دی‌ماه نرمال خواهد شد».
وی افزود: «سامانه‌ی بارشی در هفته‌ی جاری در استان کرمان خیلی فعال نیست و بارشی در حد روز گذشته خواهد داشت. ضمن این‌که استان ۳.۷ درصد بارش‌های سال زراعی را دریافت کرده است». /پ