مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان مطرح کرد

انبارهای خالی هلال‌احمر در استان کرمان!

گروه جامعه ـ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: «۹۹ درصد انبارهای این جمعیت در استان اکنون خالی است و تنها یک درصد موجودی کالا وجود دارد!».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا کرمان، رضا فلاح، هجدهم آبان‌ماه، در نشست ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان در همین حال اظهار کرد: «روش کار جمعیت هلال احمر این‌گونه است که در صورت وقوع حادثه در روز و هفته‌ی نخست کمبودها جبران می‌شود و جای نگرانی وجود ندارد».

وی با اشاره به زلزله‌ی سال گذشته کوهبنان گفت: «۲۵۰ چادر در روز نخست به سه هزار دستگاه رسید و استان‌های مجاور حین حادثه کمبودها را جبران می‌کنند».

وی افزود: «در زمان زلزله‌ی کوهبنان، آمار دقیقی از شهرستان‌ها نداشتیم و طرح عملیاتی انجام شد که هزینه‌ی بسیاری بر ما تحمیل کرد؛ جمعیت هلال‌احمر نیاز به اطلاعاتی در زمینه‌ی تعداد روستاها، دهیاران، آدرس و شماره تماس‌ها برای سهولت دسترسی دارد».

وی ادامه داد: «باید آمار خودروهای سنگین و غیر سنگین و زمین‌های خالی برای ایجاد اردوگاه، آمار جمعیت شهرستان و انبارها، بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها، فاصله تا شهرستان‌ها، وضعیت جاده‌ها و میزان امکانات معین هر منطقه ارزیابی شود و در اختیار این جمعیت قرار گیرد که در صورت اتفاق بتواند امدادرسانی مطلوب داشته باشد و امکانات هدر نرود اما برخی شهرستان‌ها این آمار را محرمانه دانستند».

فلاح اظهار کرد: «کارت هوشمند پوشش حوادث و توزیع خوار و بار برای سهولت دسترسی به انبار در راستای خدمات‌رسانی الکترونیک راه‌اندازی شده و این کارت به هر فردی داده و در زمان استفاده از امکانات در سیستم ثبت می‌شود».

وی با اشاره به سیل سال گذشته گفت: «عشایر در پنج نقطه هستند که به تذکرات فرمانداران توجه نمی‌کنند و در مسیر سیل چادر می‌زنند که در زمان حادثه سال گذشته ۵۰۰ چادر بین آنان توزیع شد». / الف