سفر 2 روزۀ رئیس‌جمهور به کرمان فردا آغاز می‌شود

بهره‌برداری از ۵۰ پروژه در استان با حضور رئیس‌جمهور

گروه اقتصاد ـ دکتر حسن روحانی صبح دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه به استان کرمان سفر می‌کند و تا سه‌شنبه میهمان کرمانی‌هاست. او در ابتدای سفر به رفسنجان می‌رود و در ورزشگاه تختی این شهر با مردم دیدار خواهد داشت. همچنین، سفر به شهرستان‌های بافت و سیرجان نیز در برنامه‌ی رئیس‌جمهور قرار دارد. بنا به اعلام روابط عمومی استانداری کرمان، سه طرح بزرگ صنعتی و معدنی در این شهرستان‌ها با حضور رئیس‌جمهور افتتاح خواهد شد.  همچنین شورای اداری و افتتاح همزمان سایر پروژه‌ها از طریق ویدئو کنفرانس و نشست خبری از برنامه‌های روز دوم سفر رئیس‌جمهور به کرمان است.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، استاندار کرمان در این‌باره گفت: «در سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان با بهره‌برداری از بیش از ۵۰ طرح مهم با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان، گام بلندی برای رونق تولید در استان برداشته می‌شود».

محمدجواد فدایی با اشاره به افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی سرمایه‌گذاری صورت گرفته در استان کرمان در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: «رویکرد دولت تدبیر و امید مبتنی بر توسعه‌ی اشتغال و رفع فقر و محرومیت در کشور بوده و در این راستا تلاش کرده است تا ضمن اتمام پروژه‌های نیمه تمام، پروژه‌های کارشناسی شده و مورد نیاز مردم طراحی شود و به بهره‌برداری برسد».
وی اظهار کرد: «استان کرمان به‌عنوان بهشت معادن ایران یکی از مناطق مستعد برای توسعه‌ی صنایع معدنی است و در راستای توسعه‌ی متوازن استان، برنامه‌ریزی مناسبی برای گسترش صنایع در مناطق کمتر برخوردار استان صورت گرفته است که افتتاح طرح بزرگ کارخانه فولاد احیاء استیل بافت نمونه‌ای از این موارد است».
فدایی با اشاره به پراکندگی پروژه‌های قابل افتتاح سفر رئیس‌جمهور در سطح استان گفت: «تعدادی از وزرا و مشاوران رئیس‌جمهور به شهرستان‌های مختلف استان سفر می‌کنند».
استاندار کرمان اشتغال‌زایی پروژه‌های قابل افتتاح در سفر دکتر روحانی را حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر نفر اعلام کرد و افزود: «این پروژه‌ها در بخش‌های گردشگری، کشاورزی، بهداشت و درمان، ورزشی، صنعت و معدن و فرهنگی و اجتماعی به بهره‌برداری خواهد رسید». / الف