مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری:

همۀ استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری شدند

گروه جامعه – مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه گردشگری از ابلاغ چارچوب شرح خدمات طرح جامع گردشگری به استان‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: «با ابلاغ شرح خدمات یادشده، استان‌ها ملزم به تدوین سند توسعه گردشگری هستند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا سراسری، علیرضا رحیمی افزود: «با توجه به این‌که دستیابی به چشم‌انداز، اهداف، راهبردها، برنامه‌های عملیاتی کوتاه، میان و بلندمدت توسعه گردشگری، نیازمند تهیه‌ی سند توسعه گردشگری از سوی استان‌ها بود؛ دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری به منظور دستیابی به یک الگوی واحد در تدوین این سند، بازنگری و تدوین شرح خدمات طرح جامع گردشگری استان‌ها را در دستور کار قرار داد».
وی گفت: «اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت طرح‌های جامع گردشگری استان‌ها گردآوری و سپس شرح خدمات طرح مورد نظر با استفاده از تجارب بین‌المللی مطالعه، بررسی و مطابقت داده و چارچوب نهایی با مشارکت مشاوران صاحب صلاحیت، ذی‌نفعان و خبرگان تنظیم و به همه استان‌ها ابلاغ شد».
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی توسعه گردشگری با تاکید بر این‌که تاکنون فقط برخی استان‌ها طرح جامع داشته و برخی فاقد آن بوده یا سند آن‌ها مربوط به سالیان قبل است، افزود: «به این ترتیب همه‌ی استان‌های کشور بر اساس یک الگوی مشخص دارای سند توسعه گردشگری خواهند شد».
وی خاطرنشان کرد: «تمام تلاش مسئولان گردشگری این است که صنعت گردشگری بر اساس نقشه‌ی راه به حرکت خود ادامه دهد». /پ