زوج کلاهبردار در رفسنجان دستگیر شدند

خرید ۹۰۰ میلیونی با دسته چک سرقتی

گروه جامعه – سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان از دستگیری زوج کلاهبرداری که با دسته چک سرقتی اقدام به خرید لوازم خانگی در سطح این شهرستان می‌کردند خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدمهدی کریمی گفت: «در پی اعلام خبری مبنی بر خرید لوازم خانگی از چندین فروشگاه توسط یک زوج جوان با دسته چک سرقتی، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت».
وی افزود: «با اقدامات تخصصی پلیس آگاهی و بازنگری دوربین‌های مداربسته‌ی فروشگاه‌ها، متهمان شناسایی و هنگامی که قصد خرید قالی از مغازه‌ی دیگری را داشتند؛ دستگیر و در بازرسی از اموال متهمان دسته چک سرقتی و اموال خریداری شده کشف و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل دستگاه قضایی شدند».
کریمی خاطرنشان کرد: «متهمان با صدور شش فقره برگه‌چک اقدام به کلاهبرداری از چندین مغازه از قبیل مغازه‌ی لوازم خانگی، مواد خوراکی و لوازم بهداشتی و پته‌فروشی به مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال کرده بودند».
وی گفت: «کسبه و شهروندان برای انجام معاملات خود می‌توانند قبل از معامله از بانک مربوطه نسبت به استعلام و اصالت چک اقدام کنند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک از طریق شماره تلفن ۱۱۰ سریعا موضوع را به پلیس اطلاع دهند». /پ