مسئول کارگروه اطلاع‌رسانی کرونا در علوم پزشکی مشهد:

عید فطر به مشهد سفر نکنید؛ وضعیت همچنان قرمز است

فردای کرمان – گروه جامعه: مسئول کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به وضعیت قرمز مشهد، گفت: «توصیه می‌کنیم مردم در عید فطر به مشهد سفر نکنند، سفر بیشتر به معنای بیماری بیشتر است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از مهر مشهد، حمیدرضا رحیمی در خصوص آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در مشهد، اظهار کرد: «وضعیت فعلی مشهد بر اساس تعداد بیماری بستری‌شده، رو به کاهش است و در وضعیت مهار بیماری هستیم».
وی افزود: «اما وزارت بهداشت بر اساس آخرین تصمیماتی که گرفتند رتبه‌بندی‌های کلان‌شهرها را طبق تعریف جدیدی تغییر دادند و در حال حاضر بر اساس رتبه‌بندی وزارت بهداشت، در وضعیت قرمز به سر می‌بریم ولی تعریف این قرمز با قرمز قبلی متفاوت است».
مسئول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: «معیار قبلی تقسیم‌بندی به این صورت بود که جمعیت بر ۱۰۰ هزار تقسیم می‌شد و عدد حاصل تعداد افراد بستری‌شده بودند؛ به عنوان مثال در شهر مشهد حاصل تقسیم نهایی، عدد ۳۴ بود و اگر روزانه کمتر از ۳۴ نفر بستری می‌شدند، وضعیت سفید تلقی می‌شد و اگر بین ۳۴ تا ۶۸ نفر بستری می‌شدند، وضعیت زرد و بالای ۶۸ نفر نیز وضعیت قرمز تلقی می‌شد».
وی ادامه داد: «معیار جدید به این محاسبات به جمعیت کاری ندارد و مطرح می‌کند که اگر در کلانشهرها روزانه بیش از حدود ۲۰ نفر بستری شوند، آن شهر در وضعیت قرمز قرار دارد».
رحیمی با توجه به فرا رسیدن عید سعید فطر بیان کرد: «توصیه می‌کنیم که مردم به مشهد سفر نکنند، سفر بیشتر به معنای بیماری بیشتر است. ممکن است مسافرانی که به مشهد سفر می‌کنند خدایی ناکرده در مشهد به ویروس مبتلا شوند و یا خودشان از قبل مبتلا بوده و ناقل باشند».
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص نقش دانشگاه در بازگشایی مجدد حرم مطهر رضوی، گفت: «مسائل بقاع متبرکه در سراسر کشور همانند حرم مطهر رضوی، حرم معصومه (س)، حرم شاهچراغ (ع)، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و مسجد جمکران، مسائل ملی هستند و در حد دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیست؛ تولیت‌های محترم این بقاع متبرکه جمع‌بندی داشته و آن را با ستاد ملی کرونا در میان گذاشتند و تصمیمات به صورت ملی گرفته شده است».
رحیمی اضافه کرد: «در زمان بسته شدن حرم رضوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نقشی نداشته و در حال حاضر نیز در خصوص بازگشایی آن نقشی نخواهد داشت. ما ملزم به اجرای دستورات و توصیه‌های وزارت بهداشت هستیم ولی تصمیم‌گیری از جانب ما نیست». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید