تعیین تکلیف امتحانات عملی پایان سال هنرستانی‌ها؛

هنرجویان آزمون حضوری دارند

فردای کرمان – گروه جامعه: معاون آموزش متوسطه با اشاره به نحوه و زمان برگزاری امتحانات عملی پایان سال هنرستانی‌ها، گفت: «امتحان دروس مهارتی که در شاخه‌ی کاردانش شامل استاندارد‌های مهارت و در شاخه فنی و حرفه‌ای شامل کارآفرینی‌های فنی است، روش آموزش و ارزشیابی به طور حضوری و با رعایت پروتکل‌ها خواهد بود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان سراسری، علیرضا کمرئی درباره‌ی نحوه و زمان برگزاری امتحانات عملی هنرجویان اظهار کرد: «درباره‌ی دروس مهارتی که در شاخه‌ی کاردانش شامل استاندارد‌های مهارت و در شاخه فنی و حرفه‌ای شامل کارآفرینی‌های فنی است، روش آموزش و ارزشیابی به طور حضوری و با رعایت پروتکل‌ها خواهد بود».
وی ادامه داد: «شرایط امتحان از سوی مدارس به گونه‌ای ترتیب داده می‌شوند که فاصله‌گذاری رعایت شود؛ معمولا در دروس مهارتی تعداد دانش‌آموزان کم و حدود ۱۵ نفر است، اما اگر کارگاه شرایط لازم را ندارد باید دانش‌آموزان را تقسیم کنند و در چند گروه کار دنبال شود».
کمرئی با اشاره به این‌که از پنج پودمان مهارتی سه پودمان را قبل از تعطیلات ارزشیابی کرده بودیم، اظهار کرد: «برای آموزش و ارزشیابی پودمان چهارم و پنجم حدود ۱۵ تا ۲۰ جلسه آموزشی نیاز است».
وی بیان کرد: «با توجه به این‌که دانش‌آموزان پایه دوازدهم فارغ‌التحصیل می‌شوند اولویت را به آن‌ها دادیم تا آموزش را دنبال کنند همچنین برای دانش‌آموزان پسر امکان ورود به سربازی وجود دارد بنابراین ابتدا دانش‌آموزان دوازدهمی و سپس سایر پایه‌های تحصیلی مورد توجه هستند».
معاون آموزش متوسطه ادامه داد: «با توجه به اختیاراتی که در مصوبه‌ی شورای عالی آموزش و پرورش به ما داده شده است امکان تداوم آموزش‌ها تا تابستان وجود دارد یا آن‌که بخشی از آن به تابستان سال آینده موکول شود». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید