آمار بستری به 150 نفر در روز رسید

مشهد از لحاظ کرونا از وضعیت قرمز هم عبور کرد!

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: وضعیت شهر مشهد از لحاظ ابتلا به کرونا از مرحله‌ی قرمز هم عبور کرده و «هشدار بسیار بالا» برای این شهر به لحاظ بیماری کرونا اعلام شده است.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا خراسان رضوی، دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه نهم تیرماه با بیان این خبر افزود: «تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد امروز به بالاترین حد خود از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون رسیده است».
دکتر علی‌اصغر انجیدنی ادامه داد: «تعداد بستری‌شدگان بر اثر ابتلا به عفونت‌های حاد تنفسی هم‌اکنون بیش از ۶۰۰ مورد در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش شده است که طی مدت شیوع بیماری کرونا بالاترین میزان بوده است».
وی بیان کرد: «در حال حاضر آمار روزانه تعداد بستری‌شدگان در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اثر کرونا بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر گزارش شده است».
دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد از احتمال بازگشت محدودیت‌ها برای پیشگیری از شیوع بیش‌تر این بیماری ویروسی خبر داد.

برپایه‌ی این خبر، هم‌اکنون حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و به بقیه‌ی جمعیت این استان در قالب دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه به خدمت‌رسانی به شهرستان مشهد ۱۳ شهرستان دیگر استان خراسان رضوی را نیز زیر پوشش دارد. / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید