دبیر ستاد تنظیم بازار استان کرمان:

افزایش بیش از ۱۰ درصدی قیمت کالا تخلف است

فردای‌کرمان ـ گروه اقتصاد: دبیر ستاد تنظیم بازار استان کرمان گفت: «براساس قوانین و مصوبات ملی، تنها تا ۱۰ درصد می‌توانیم قیمت‌گذاری کالا و خدمات را توسط مراجع تصمیم‌گیر انجام دهیم و افزایش بیش از این میزان تخلف و جرم محسوب می‌شود».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان، مهدی حسینی‌نژاد در نشست ستاد تنظیم بازار کرمان در روز سه‌شنبه افزود: «کارگروه تنظیم بازار می‌تواند افزایش قیمت تا پنج درصد را برای مرغ مصوب کند و این افزایش نرخ در برخی موارد تا ۱۰ درصد اعلام شده است».

وی با بیان اینکه برخی معادن شن و ماسه قیمت را از ۱۰ درصد بیش‌تر افزایش داده‌اند و در این زمینه انجمن نمی‌تواند قیمت‌گذاری کند، ادامه داد: «با وجود چالش برای افزایش اختیارات تنظیم بازار بیش از سقف تعیین شده و اجازه افزایش قیمت بیش از این میزان به کارگروه تنظیم بازار برای انواع کالا و خدمات داده نشد».

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به آخرین مصوبات هیات وزیران برای تنظیم بازار بر اساس آیین نامه اظهار کرد: «با افزایش نرخ ارز و تغییرات بازار فعالیت تنظیم بازار جدی شد و قیمت‌گذاری کالاهای حساس و ضروری و هماهنگی به منظور تعیین نرخ کالا و خدمات را بر عهده مراکز تنظیم بازار قرار داده شد».

وی با بیان اینکه تمام گروه‌های کالایی باید قیمت داشته باشند و مرجع آن باید مشخص شود، گفت: «کارگروه تنظیم بازار باید در قیمت‌گذاری اقلام ضروری و حساس مورد نیاز مردم وارد شود».

حسینی‌نژاد اظهار کرد: «قوانین و آیین‌نامه‌ها گاهی تضادهایی دارند و ملزم به رعایت براساس آخرین مصوبات و قوانین هستیم». / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید