کرونا در مشهد اوج گرفت

شمار قربانیان کرونا در مشهد ۳ برابر شد

فردای‌کرمان ـ گروه جامعه: تعداد موارد بستری به‌دلیل ابتلا به کرونا در مشهد، در روز دهم تیرماه نسبت به ماه گذشته، در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد دو برابر شده است. همچنین، تلفات ناشی از کرونا در دهم تیرماه نسبت به دهم خردادماه، سه برابر شده است. معاون استاندار خراسان رضوی امروز از مردم ایران خواسته تا به مشهد سفر نکنند. خبر تعطیلی یک هفته‌ای مشهد نیز تکذیب شد.

به گزارش فردای‌کرمان به به نقل از ایرنا خراسان رضوی، سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، روز چهارشنبه یازدهم تیرماه در این‌باره توضیح داد: «مقایسه تعداد فوتی‌های مثبت یا مشکوک به کرونا در دهم تیرماه و دهم خردادماه در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه نشان می‌دهد تلفات ناشی از کرونا در دهم تیر ماه نسبت به دهم خردادماه گذشته سه برابر شده است. طی ۲۰ روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا اعم سرپایی، بستری و فوتی‌ در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزایش قابل توجهی داشته‌اند».

دکتر محمدحسین بحرینی افزود: «زنگ خطر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا جدی است و اگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده یا تغییری در شیوه زندگی خود ایجاد نکنیم به روزهای بدتری دچار خواهیم شد».
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد گفت: «دوران اوج نخست کرونا در استان خراسان رضوی با همت همه مسئولان و مردم و به فرماندهی استاندار خراسان رضوی به خوبی سپری شد و امیدواریم که با رعایت اصول بهداشتی مرحله‌ی اوج دوم نیز با موفقیت پشت سر گذاشته شود».

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: «با توجه به نزدیک بودن به میلاد امام رضا(ع) از مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم که برنامه سفر خود به مشهد را به زمان دیگری موکول کنند زیرا نگران جان آنها هستیم».

حسن جعفری افزود: «از آستان قدس رضوی برای انجام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی قدردانی می‌شود ولی به واسطه ازدحام جمعیت در روز میلاد امام رضا (ع) امکان شیوع بیماری کرونا وجود دارد و به همین دلیل از مردم می‌خواهیم که از راه دور به عرض ارادت و سلام به آن حضرت اکتفا کنند تا شاهد تجمع و ابتلای افراد بیشتر به بیماری کرونا نشویم».

دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد نیز، خبر منتشر شده به نقل از وی مبنی بر تعطیلی یک هفته‌ای مشهد به خاطر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا را تکذیب کرد. دکتر حمیدرضا رحیمی روز چهارشنبه به ایرنا گفت: «از ساعتی پیش مطلبی با عنوان تعطیلی مشهد به مدت یک هفته در رسانه‌ها مطرح شده که صحت نداشته و این موضوع  تکذیب می‌شود». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید