میرحسینی مطرح کرد

راه‌اندازی گردشگری مذهبی در محلات قدیمی کرمان!

گروه جامعه ـ در نبود یک طرح جامع که به گردشگری کرمان جهت حرکت را نشان دهد؛ شورای شهر کرمان حالا تصمیم به ایجاد محور گردشگری مذهبی گرفته است.
به گزارش خبرنگار فردای‌کرمان، شورای شهر کرمان که از ابتدای فعالیت، با تشکیل کمیسیون گردشگری و اصناف به مردم کرمان وعده داد تا در حوزه‌ی گردشگری اقداماتی انجام خواهد داد اکنون تصمیم دارد که با بازآفرینی محله‌های قدیمی، گردشگری مذهبی را در شهر کرمان کند.
سیدمحمدرضا معین‌زاده میرحسینی، رئیس این کمیسیون، در نشست عمومی این هفته‌ی شورای شهر کرمان، در صحن علنی گفت: «از معاونت شهرسازی قدردانی می‌کنم که با کمک مشاوران زبده، طرح‌های خوبی در حوزه‌ی گردشگری ارایه کرده‌اند که یکی از آن‌ها، محله‌ی گلبازخان است که دکتر مسعودی مشاور طرح است».
وی افزود: «طرحی را در ارتباط با محور گردشگری آیینی مذهبی شهر کرمان هم دیده‌اند که محلات متصل به خیابان شهید باهنر که تکایای تاریخی کرمان هم آنجاست را شامل می‌شود».
وی ادامه داد: «مشاور شهرداری که این محلات را مورد بررسی قرار داده، اعلام کرد که تراکم این محلات، چندین برابر تراکم دیگر مناطق شهر بوده و این، یعنی محلاتی پویا و زنده هستند».
میرحسینی با بیان این‌که در دنیا در حوزه‌ی آیینی بحث جذب توریست را دنبال می‌کنند، اظهار کرد: «در این محلات، خانه‌های تاریخی و قدیمی بسیار زیادی داریم که برخی از آن بازسازی شده و خیلی دیگر از آن هم قابل بازآفرینی است».
عضو شورای شهر کرمان تصریح کرد: «در قالب چشم‌انداز وسیع‌تری باید محلات قدیمی را در قالب گردشگری مذهبی ببینیم و فاز اول محلات منتهی به خیابان شهید باهنر باشد».
وی با بیان این‌که این طرح در حال بررسی است، افزود: «اگر طرح مصوب و نهایی شود نظر میراث فرهنگی را هم باید بگیریم و در صورت تصویب نهایی، با هزینه‌ی بسیار کمی این طرح قابل اجراست و این محلات، به مناطق توریستی کرمان، از جمله مشتاق و بازار هم متصل می‌شود».