مدیرکل کمیته امداد استان کرمان:

۷۲۰ مددجوی کمیته امداد کرمان به دولت برق می‌فروشند

گروه جامعه – مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: «با حضور رئیس کمیته امداد کشور و معاون وزیر نیرو و استاندار کرمان، بهره‌برداری از ۵۲۰ پنل‌ خورشیدی مددجویان کمیته امداد با عنوان جشن «کرامت آفتاب» در گلزار شهرستان بردسیر برگزار می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از فارس، یحیی صادقی در جمع خبرنگاران به اولویت توانمندسازی خانواده‌های مددجو در مجموعه‌ی کمیته امداد اشاره و اظهار کرد: «هدف توانمندسازی خانواده‌های مددجو، ایجاد درآمد پایدار و استقلال معیشتی آن‌ها است».
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان ادامه داد: «یکی از ظرفیت‌های استان کرمان، بهره‌مندی بالا از انرژی‌ خورشیدی است که سال‌ها از آن غفلت شد و کمیته امداد از دو سال قبل طرح احداث نیروگاه‌های خورشیدی کوچک مقیاس را برای اشتغال خانواده‌های مددجوی خود آغاز کرد».
صادقی با بیان این‌که در مرحله‌ی اول ۲۰۰ نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس خانواده مددجویان کمیته امداد استان کرمان وارد مدار شده است، افزود: «دولت به صورت تضمینی ۲۰ ساله، برق را از مددجویان خریداری می‌کند».
وی از سفر رئیس کمیته امداد امداد امام خمینی (ره) کشور در پنجشنبه هفته‌ی جاری به استان کرمان خبر داد و بیان کرد: «با حضور رئیس کمیته امداد کشور و معاون وزیر نیرو و استاندار کرمان، بهره‌برداری ۵۲۰ پنل‌ خورشیدی مددجویان کمیته امداد با عنوان جشن «کرامت آفتاب» در گلزار شهرستان بردسیر برگزار می‌شود».
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: «با نصب این پنل‌های خورشیدی، خانواده‌ها ماهانه به طور متوسط یک میلیون تومان برق به دولت می‌فروشند و یک فرصت استثنایی در این زمینه ایجاد شده است».
صادقی به لزوم ورود مسئولان کشوری به این طرح و حمایت در راستای توسعه آن اشاره داشت و گفت: «برای مددجویانی که مسکن شخصی نداشتند با ایجاد یک سازه‌ی ۵۰ متری در روی پشت بام، پنل‌های خورشیدی نصب شده و با این کار هم سرپناه و هم اشتغال خانواده‌ها تامین شده است».
وی اظهار کرد: «برنامه‌ریزی امسال بر احداث ۶۰۰ تا یک‌هزار نیروگاه جدید است و اکنون ۷۲۰ مددجوی کمیته امداد استان کرمان در حال فروش برق به دولت هستند و تا دو سال حمایت می‌شوند که در صورت توانمندی، فقط مستمری خانواده‌ها قطع می‌شود و از دیگر حمایت‌های امداد برخوردار خواهند بود».
صادقی افزود: «در راستای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد به دنبال طرح‌های نوین هستیم و ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی یک برنامه‌ی استثنایی است که تاکنون در کشور اجرا نشده و برند آن به نام کرمان است».
وی بیان کرد: «با اجرای این طرح نشان دادیم که می‌توانیم برای مردم و اقشار آسیب‌پذیر هم مسکن ارزان قیمت و هم یک محل درآمد ایجاد کنیم». /پ