در جلسه رفع موانع تولید مطرح شد:

تولید ارز دیجیتال در واحدهای صنعتی تعطیل ممنوع است

گروه اقتصاد – معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: «تولید بیت کوین یا ارز دیجیتال در واحدهای صنعتی تعطیل و معلق ممنوع است و افرادی که خواستار تولید ارز دیجیتال هستند باید مجوز این کار را از سازمان صمت یا از مناطق ویژه دریافت کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدعلی دهقان در جلسه‌ی رفع موانع تولید افزود: «تولید ارز با استفاده از نرخ برق عمومی و یا صنعتی غیر قانونی است و با توجه به ارائه‌ی گزارشاتی درباره‌ی تولید بیت کوین در برخی واحدهای صنعتی تعطیل، از امروز برق واحدهای صنعتی تعطیل با نرخ تعرفه‌ی آزاد محاسبه خواهد شد و برق واحدهای صنعتی معلق نیز تا زمانی که مصرف برق آن‌ها بالا نرود؛ به نرخ صنعتی باقی می‌ماند».
وی با اشاره به مشکل مالی و مسدود شدن حساب برخی از واحدهای صنعتی اظهار کرد: «برخی از واحدهای صنعتی مثل آلومینیوم هزار و یا شرکت کاوشگران نصر بافق با چند هزار نیروی شاغل متأسفانه به دلیل چک‌های برگشتی دچار مسدودیت حساب شده‌اند که بنا داریم با مجوز شورای تأمین استان و نامه‌نگاری با بانک مرکزی، گشایش‌هایی برای این قبیل مراکز صنعتی از قبیل مجوز صدور دسته چک در نظر بگیریم».
برپایه این گزارش، در این نشست مشکلات شرکت صنایع غذایی چریکو، طرح گاوداری طاهرنژاد در شهربابک، شرکت صنعتی و معدنی یاقوت‌شهر، شرکت سرمایه‌گذاری صنعت ذغال کرمان، طرح تولیدی احمد رضایی، شرکت صنایع آلومینیوم هزار، شرکت کاوشگران نصر بافق، شرکت کرمان تابلو و همچنین درخواست بخشودگی جرایم تأمین اجتماعی ۱۶۸ واحد مورد بررسی قرار گرفت. /پ